Publikacje

UWAGA! Wydawnictwo zawierające publikacje pokonferencyjne z 2016 roku dostępne jest TUTAJ
Wydawnictwo zawierające publikacje pokonferencyjne z 2018 roku dostępne jest TUTAJ

 

 

Organizatorzy przewidują publikację artykułów po pozytywnych recenzjach w wydawnictwie E3S Web of Conferences (indeksowany w Web of Science, 15 punktów w roku 2017) oraz wybranych artykułów w Journal of Sustainable Mining (https://www.journals.elsevier.com/journal-of-sustainable-mining/). Publikacja w języku angielskim*.

Przypominamy, że każdy uczestnik konferencji może być współautorem max 2 prac przewidzianych do druku w czasopiśmie E3S. Wyjątek na kolejną publikację w czasopiśmie E3S może być tylko w przypadku Doktorant – Promotor.
Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość opublikowania dodatkowych prac w czasopiśmie Przemysł Chemiczny (JCR, 15 pkt) oraz Przegląd Elektrotechniczny ( 14 pkt Lista B) za dodatkową dopłata za druk (kwotę poddamy z początkiem czerwca).

Abstrakt oraz publikację proszę wysyłać na szablonach dostępnych do pobrania poniżej.

Przewidywany czas ukazania się publikacji w czasopiśmie E3S: listopad 2018 r.
Przewidywany czas indeksacji publikacji w Web of Science: początek 2019 roku.

e3s

Pobierz szablon abstraktu

Pobierz szablon publikacji (E3S Web of Conferences)

W przypadku publikacji w czasopiśmie Przemysł Chemiczny zaleca się dobranie długości tekstu tak, aby artykuł zawierał parzystą liczbę stron (np. 6 stron). Dla ułatwienia oceny zawartości artykułu zamieszczamy publikacje z jednej z wcześniejszych konferencji: manuskrypt artykułu i artykuł opublikowany. Poniżej zamieszczamy link do aktualnego szablonu publikacji w czasopiśmie Przemysł Chemiczny.

Dostępna jest książka abstraktów – Book of Abstracts

Pobierz szablon publikacji (Przemysł chemiczny)

Szanowni Państwo!
Prosimy pamiętać, że publikację należy przygotować starannie, zgodnie z zamieszczonym powyższej szablonem. Artykuły nie mogą przekraczać objętości 10 stron, najkorzystniejsza jest parzysta liczba stron. Prosimy o przesyłanie artykułów w formacie DOC lub DOCX. W artykułach interdyscyplinarnych prosimy o podkreślanie związków z energetyką i paliwami.
Publikacja artykułu w wydawnictwie E3S jest uwarunkowana uzyskaniem dwóch pozytywnych recenzji, przy czym zakładamy tylko dwie „iteracje” w poprawianiu artykułu, tzn. artykuły, które nie uzyskają akceptacji przez recenzentów po maksymalnie drugiej poprawie nie będą publikowane. Chodzi o ograniczenie czasu przygotowania materiałów do publikacji.
Wydawnictwo E3S zakłada, że jedna osoba może być autorem/współautorem tylko dwóch publikacji.
Zalecamy sprawdzenie języka publikacji, który może być sprawdzany przez Web of Science, przez „native speakera”. Z naszych doświadczeń wynika, że nawet osoby o dobrej znajomości języka angielskiego, popełniają błędy stylistyczne.
Jeśli to możliwe prosimy o wskazanie potencjalnych recenzentów zagranicznych artykułów.
Prosimy również pamiętać o przesłaniu „License Agreement” (do pobrania TUTAJ).